İlk Masalım

 (Müzik : Daniele Groff - Everyday)

O kadar içinizden biriyim ki…o kadar sokakta yürüyen, o kadar yaşayan biriyim ki duygularınızı; buradayım artık. Eski bir erkek arkadaşıma bakmayı öğrensin diye zorla hediye ettiğim saksıyla, sokakta eve girmemek için inat edişimle, koşa koşa merdivenden odama kaçışlarımla, her eşyayı konuşturduğum küçüklüğümle, başarılarımla, başarısızlıklarımla, tembel sanışınızla, beni tanımayışınızla, bilmediğiniz yönlerimle, görmediğiniz ama yaptığım bir sürü resimle, yok olan arşivimle, kurduğum hayallerimle, üzülerek sildiğim arkadaşlıklarımla, açık sözlülüğüm ve sabırsızlığımla kaybedişimle, utanmayıp her gün yeniden cesaretlenişimle gülmeye, kendimi bilişimle, ben yine buradayım…isterseniz sorun, isterseniz söyleyin… ben anlatıyorum.

Siz ne kadar kırarsanız kırın umutlarımı, siz ne kadar incitirseniz incitin duygularımı, siz ne kadar yıkarsanız yıkın inandığım yönlerinizi, ben hala buradayım. Siz de burada olun… benim gibi düşünen, hisseden herkes… beni sevseniz de sevmeseniz de, siz de burada olun. Olduğunuz yerde, burada paylaşalım… Hiç tanımasanız da, ön yargılı olsanız da, duymak istemeseniz de dinleyin söylediklerimi; başkasıymışım gibi…belki görürsünüz ne kadar aynı olduğumuzu. Ne kadar acı olduğumuzu. Biz hep birbirimizi seven ve hep birbirimizi üzen insanlar… sonunda yazıyorum yine.

Yazıyorum…bir şeyleri düzeltememiş de olsam hala, hala takıntılarım da olsa, benim de herkes gibi problemlerim de olsa yazıyorum… bir amaç değil, bir sebep değil, yazıyorum sadece. Anlamasanız da sebebini yazıyorum. Ben geldim…  anlatamadığım ya da anlattığım her şeyi yeniden anlatmak için. Hepiniz hoş geldiniz… herkes bağdaş kursun, anlatıyorum…

Her gecenin yalnızlığında, her gece ben kendi kendime de olsa masal anlatıyorum. Geceye masallar anlatıyorum. Her gece, sonuna gelirken uyuyakalıyorum. Masallarım gecenin sonsuzluğuna karışıyorlar.

Hoş geldiniz…

Armoni

08.12.09

Reklamlar

4 Yorum to “İlk Masalım”

  1. bu kadar aynı olduğumu görmek korkuttu beni açıkçası…..ama galiba sayenizde inadına bende yazmaya başlayacağım…..elinize sağlık

  2. Teşekkür ederim sevgili Barış. Sanırım siz de yazıyorsunuz ki aynı şekilde yazdığımızdan korktunuz doğru mu anladım, yoksa hisleriniz açısından mı aynı tercüme ettiğimi düşündünüz. O halde “Aynıyız” adlı şiiri okumalısınız 🙂

  3. merhaba armoni, mesajını gördüm, bir şeyler yazmak istiyorum ama burasınun uygun olmadığını düşünüyorum. mail adresini aynı şekilde ulaştırırsan sevinirim. 🙂 hoşçabak kendine.

  4. Bu sayfa için kullandığım e – posta adresimi kullanıyorum yazılarla ilgili fikirleriniz için. Ancak yorumlarınızı yazıların altına da yazabilirsiniz. Hatta hep birlikte paylaşmak çok daha iyi olacaktır fikirlerinizi. İlginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: